Menu

Windy + Maciej | przepiękny ślub w stylu boho i wesele w namiocie, Kaszuby

 

Ślub humanistyczny na plaży nad jeziorem

Moja fotograficzna przygoda z tą przepiękną parą rozpoczęła się od sesji narzeczeńskiej z ich psami, którą zorganizowaliśmy w Warszawie, gdzie wówczas mieszkali. Było mi niezwykle miło, kiedy zdecydowali, że będę towarzyszyć im podczas ich ceremonii ślubnej, którą zorganizowali w ogrodzie rodziców Macieja – nad jeziorem w miejscowości Sznurki na Kaszubach.

Bliskość i zaangażowanie drużbów oraz pomoc druhen w przygotowaniach Windy urzekły mnie od pierwszych chwil. Ceremonia plenerowa stanowiła połączenie ślubu humanistycznego z przygotowanymi przez Parę Młodą przemowami oraz ślubu cywilnego. Wśród zaproszonych na przyjęcie znaleźli się członkowie rodziny oraz znajomi i przyjaciele z całego świata, a podczas składania przysiąg wśród gości panował nastrój wzruszenia – wielu z nich uroniło łzę, co udało mi się uchwycić na fotografiach.
Ceremonia odbyła się na maleńkiej plaży nad jeziorem. Do obiadu przygrywał mój ukochany zespół RiverBoat Ramblers Swing Orchestra z trębaczem i wokalistą Siergiejem Kriuczkowem, którego głos wywołuje u mnie ciarki na całym ciele, a co roku wyczekuję na kolejne spotkanie podczas przyjęć z polecenia moich par, u których mieliśmy okazję się spotkać. Później zabawa weselna przeniosła się do dużej altany, gdzie imprezę prowadził DJ, a goście mogli oddać się pląsom na parkiecie i na trawie, popijając drinki i napawając się pięknem okolicy.

Całość wesela utrzymywała się w stylu slow – dzieci turlały się po zboczu, dorośli uczestniczyli w imprezie wśród natury. Szczególnym momentem wieńczącym to piękne wydarzenie była niespodzianka, którą na koniec tata pana młodego przygotował dla młodych – pokaz laserów nad jeziorem.